Geoblog.pl    trampy    Podróże    Azja i tam gdzie nas trampy poniosą    Miasto tysiaca swiatyn

Miasto tysiaca swiatyn

Nepal
Nepal, Kathmandu

Kathmandu - jedno z miast,ktore najbardziej chcielismy zobaczyc,zdecydowanie przypada nam do gustu.

Uff! Po kilku dniowej walce z tutejszymi kawiarenkami internetowymi(notoryczny brak pradu,zamula serwera ,nie czytanie naszej karty itp.) udalo sie dac wpis:)

a wiec ulokowani jestesmy na Thamel'u - najwiekszej turystycznej dzielnicy KTM.Jest masa hoteli,sklepikow,agencji tur.clubow,dyskotek,restauracji az sie w glowie przewraca.Ceny wygorowane na maksa(2,3 razy wieksze niz w normalnych sklepach)
Nasz pokoj znajduje sie na 3 pietrze z ktorego mamy widok na pobliskie imprezownie.Jest tak glosno,ze nie musimy wychodzic na zewnatrz i czujemy sie jak bysmy tam byli.Codziennie wieczorem graja dla nas Bob Marley,the Doors,Deep Purple,Nirvana oraz wiele niezyjacych gwiazd:) Ostatnio rozkrecila sie najblizej znajdujaca sie nas chillaoutowa chinska restauracyjka w ktorej puszczaja mega glosno psychotransy:) Chcac nie chcac jestesmy na czterech koncertach kazdego dnia:)
Wszystko bylo by pieknie i ladnie gdyby nie cena piwa - rowna wartosci jednej doby hotelowej na 2 os.

foty ktore wrzucilismy pochodza z Hanuma Dhoka - plac krolewski,nazwa pochodzi od malpiego boga Hanumana

Pashupatinath - slawna pagoda o zlotym dachu,poswiecona kultowi Sziwy jest dla hindosow najbardziej czczonym miejscem w Nepalu.Odgrywa ono podobna role jak Varanasi w Indiach.Niestety turysta ma zakaz wstepu jedynie moglismy pocieszyc sie widokiem z pobliskiej gory.

rynio
rynio - 2010-04-28 00:11
Hej
Nie ma jak Kathamndu!
Jak ma sie Nepal pod rządami maoistów?
Jaka jest sytuacja polityczna spokój czy czuć rewolte w powietrzu ?
Ile jest godzin prądu dziennie ?
I jakie dalsze plany?
pozdrawiam trzymam kciuki i w tym raczej nie bede osamotniony-zazdroszcze ;)

trampy
trampy - 2010-05-01 10:00
W Nepalu raczej spokojnie po za tym co jakis czas jezdza auta z megafonami,wykrzykujac hasla propagandowe.No i ktorejs nocy mielismy wjazd policji do pokoju w hotelu.Dzisiaj maoisci mieli niezly pochod 1majowy,dobre kilka tys ludzi przechadzalo sie po ulicach Themalu.Po za tym pradu wiecej nie ma niz jest.Odnosnie naszych dalszych planow:za tyd.jedziemy do Tybetu pozniej dalej wglab Chin.

Zasoby: 185 wpisów185 321 komentarzy321 3055 zdjęć3055 64 pliki multimedialne64