Geoblog.pl    trampy    Podróże    Ameryka PoÅ‚udniowa i tam gdzie nas trampy poniosÄ…    Monster City

Monster City

Brazylia
Brazylia, Sao Paulo

W największym mieście Ameryki Południowej zatrzymaliśmy się u Marcosa,w jego ekskluzywnym mieszkaniu.Byliśmy jego pierwszymi gośćmi z couchserfingu.
Sao Paulo posiada odmienny mikroklimat mniej pogodny od reszty kraju,gdy byliśmy akurat było 18 stopni i przelotne deszcze.Podobno w ciągu dnia mają kilka sezonów deszcze,słońce,zimno,ciepło.
Pierwsze co rzuciło nam się w oczy to ludzie jacyś bardziej europejscy(ubiór,zachowanie)
Odwiedziliśmy kilka miejsc polecanych z przewodnika oraz Fernardo kumpla Marcosa,który spędził trochę czasu w Londynie.Wspólnie stwierdziliśmy,że w Sao Paulo brakuje nieco klimatu jak w europejskich większych miastach.
W SP najlepszą rzeczą do zrobienia jest wyjście wieczorem na miasto.Jedną z lepszych dzielnic gdzie warto się pokazać - wyjść jest Vila Madalena,gdzie pojawiają się nie tylko ludzie posh,ale również studenci i przeciętni zjadacze chleba.Z przyjaciółmi Marcosa,odwiedziliśmy legendarny pub piłkarski,gdzie całe ściany i sufity są oblepione szalikami,proporczykami i obrazkami piłkarskimi.Bardzo przyjemna atmosfera w tv oczywiście mecz.

wiwix
wiwix - 2013-09-22 20:51
Był proporczyk Slomilu?

trampy - 2013-09-23 01:25
niestety większość to brazylijskie kluby i kilka europejskich rekinów

Przemek
Przemek - 2013-09-23 23:12
no i widzisz, teraz już wiesz że w każda podróż przynajmniej 10 proporczyków do plecaczka trzeba włożyć. :)

Wiewiórówna
Wiewiórówna - 2013-09-25 17:16
Monia, ślemy spóźnione ale szczere życzenia urodzinowe !!!! Szczęścia zdrowia i mega dużo kapuchy !!

trampy - 2013-09-27 00:25
Dzięks kochanieńcy wypijemy za wasze zdrowie Argentyńskim winem :-)

Iwson i Adamson
Iwson i Adamson - 2013-09-30 21:15
Monia, ja też ja też składam spóóźnione życzenia urodzinowe :) życzymy super przygód, krokodyli i piranii :) Pozdro

trampy - 2013-10-01 18:22
Dzieki Iwa za życzenia,chociaż z piraniami to chyba nie chce przygód haha

Przemek
Przemek - 2013-10-01 22:30
:) Chyba że przygody kulinarne :)
Ponoć co niektóre są b. smaczne :)

Juras
Juras - 2013-10-16 12:20
Brazylia, Sao Paolo i te sprawy, ale z Andreasem albo Kawalerzystami pogadaliscie? ;)
Pozdro z Ipswich!

Zasoby: 185 wpisów185 321 komentarzy321 3055 zdjęć3055 64 pliki multimedialne64