Geoblog.pl    trampy    Podróże    Azja i tam gdzie nas trampy poniosą    Hong Kong

Hong Kong

Hong Kong
Hong Kong, Kowloon

Hong Kong blyska w nas swoimi neonami z kazdego budynku.Jest bardzo kolorowo,
niezliczona ilosc bilbordow rozswietla miasto noca.Sklep na sklepie jest tyle wszystkiego,
ze nie wiadomo gdzie zawiesic oko.Raj dla szopoholikow.Niestety ceny odstraszaja bynajmniej nas,bananowi nie jestesmy wiec nie poszalejemy.Powoli dostajemy oczoplasow i bolu glowy od kosmicznych cen.
W H-K fajne jest to ,ze nie mozna palic w wiekszosci miejsc publicznych.Wyznaczone sa specjalne place dla palaczy.Groza wysokie kary dlatego ludzie trzymaja sie zakazu
.Jestesmy mile zaskoczeni po tym co widzielismy w Chinach.Tam kazdy jara szlugi,w sklepach,aptekach autobusach WSZEDZIE...
Nasza pierwsza noc w H-K byla bardzo przekomiczna.A doklanie epogeum komizmu nastapilo,gdy zobaczylismy pokoj w ktorym mamy spac.Oboje jak na zawolanie parsknelismy smiechem,kiedy ujrzelismy izolatke 2na 1 metr bez okna,obok kibel 0,5/0,5 m oraz sluchawka prysznicowa przymocowana gdzies na suficie kibla.Nie moglismy sie uspokoic.Jedynie powaga murzyna,ktory pokazywal nam pokoj,sprawila ze wrocilismy do normalnosci.Nie moglismy wyjsc z podziwu jak ktos mogl urzadzic izotalke jak w psychiatryku tudziez skladzik na mopy i tak poprostu wynajmowac ja jako 2 osobowy pokoj z podwojnym wyrem.Koszmar! No tak wlasnie wygladala nasza pierwsza noc w H-K/Koszmarnie,ciasno ,klaustrofobicznie.Nastepnego dnia przenieslismy sie do
wiekszego lokum ale nadal w tej samej Chunging komunie(budynek w samym sercu Koowloon)

Multimedia (1)
  • rozmiar: 5,90 MB  |  dodano 2 lata temu

Gregorrr
Gregorrr - 2010-06-07 16:14
Siti baj najt - kosmos
Szkoda ze fotki Waszej izolatki nie wrzuciliscie hehe

Kasia
Kasia - 2010-06-07 21:00
Mona te wsze miejsca to coraz ciekawsze...no a co do izolatki to tez z checia bym zobaczyla :)

michal
michal - 2010-06-08 10:48
HK jest uroczy. ludzie jezdza lewa strona mowia po angielsku ceny wysokie. to chyba tak jak byscie byli w UK tylko w ogromnym china town. zaloze sie ze chcecie wrocic jak najszybciej do CHIN.
te chinskie stateczki i fregaty leniwie sunace w zatoce az lza sie w oku kreci toz to wypisz wymaluj sceneria z filmow z brucem lee. napierdalanki bez poszanowania sily grawitacji tysiac trupow na sekunde, brzmi drastycznie, ale takie bylo nasze dziecinstwo.
wspomneliscie cos o najlepszej trasie rowerowej na swiecie kiedy sie tam wybieracie, kiedy wracacie do chin kontynentalnych

trampy
trampy - 2010-06-09 05:16
zdjecie z izolatki nie wyszlo,ciezko bylo skadrowac tak male pomieszczenie ;)
a co do traski rowerowej to jestesmy coraz blizej....
pozdro dla komentujacych

Zasoby: 185 wpisów185 321 komentarzy321 3055 zdjęć3055 64 pliki multimedialne64