Geoblog.pl    trampy    Podróże    Azja i tam gdzie nas trampy poniosą    Angkor

Angkor

Kambodża
Kambodża, Angkor
Przejechano 19226 km

Będąc w Kambodży Angkor po prostu trzeba zobaczyć.
Angkor z języka khmerskiego oznacza święte miasto.Jest to zabytkowy kompleks miejski na który składa się duża liczba kamiennych budowli,terenów leśnych i zbiorników wodnych.
Angkor jest pozostałością po Imperium Khmerskim istniejącego w lX-XVwieku,szacuje się że zamieszkiwało go wtedy milion mieszkańców.
Żeby zwiedzić cały Angkor wyruszyliśmy na rowerach o 5 rano.Udało nam się zrobić tzw.małą i dużą pętlę.Z całego kompleksu najbardziej zachwyciły nas:Angkor Wat jak i także Ta Prohm i Bayon,wszystko w obrębie małej pętli.
W ciągu jednego dnia udało nam się zobaczyć praktycznie wszystkie kamienne budowle.

Multimedia (1)
  • rozmiar: 3,24 MB  |  dodano 2 lata temu

Shampont1000
Shampont1000 - 2010-08-14 22:26
Fantastyczne fotki jak z władcy pierścieni. Zawsze chciałem zobaczyć to miejsce. Tak jak Tical w Gwatemali... dla mnie to drugie raczej szybciej się ziści. A tak w ogóle to przeczytałem wszystkie wpisy i obejrzałem wszystkie fotki. Naprawdę fajny materiał... jak możesz pisz więcej o noclegach i cenach :) może się kiedyś przyda :))))

Geoblog
Geoblog - 2010-08-15 15:47
O tak, ceny, adresy i inne tego typu informacje praktyczne są zawsze bardzo cenne :)

trampy
trampy - 2010-08-17 17:43
Ok spoko postaramy się udzielać wiecej cennych rad ale to przy nastepnych wpisach.jeśli ma ktoś jakies pytania co do cen hoteli,busów itp walcie śmiało na mejla z naszego profilu

Justyna
Justyna - 2010-09-11 21:46
Niesamowite czy to bajka???

Zasoby: 185 wpisów185 321 komentarzy321 3055 zdjęć3055 64 pliki multimedialne64