Geoblog.pl    trampy    Podróże    Azja i tam gdzie nas trampy poniosą    Wulkan Bromo

Wulkan Bromo

Indonezja
Indonezja, Cemoro Lawang

Z rańca pociągiem z Yogyi ruszyliśmy do Surabaya tam przesiadka na autobus do Probolinggo i minibusem do Cemoro Lawang.
W Cemoro Lawang uderzył w nas gwałtowny spadek temperatury, takiego zimna się nie spodziewaliśmy.Przydały się ciepłe ubrania,które ostatni raz ubieraliśmy jeszcze w Tybecie.
Na wulkan Bromo prowadzi całkiem przyjemna,łatwa droga.(około 1h)Gdy dostaliśmy się na krawędź,Bromo buchnęło w nas siarczystym smrodem.Drażnił nasze nozdrza,nie szło oddychać bez maski.Po mimo szalejącego wiatru,siarczystej pary wydobywającej się z wnętrza wulkanu,cieszyliśmy się jak dzieci,że jesteśmy w tym niesamowitym miejscu.
W drodze powrotnej mieliśmy ochotę wdrapać się jeszcze na sąsiadujący wulkan Batok.Pogoda sprawiła,że zmieniliśmy plan.Po odczekaniu godziny,gdzieś pod winklem jedynego miejsca z dachem,w deszczu podążyliśmy w stronę Cemoro Lawang.
Region Bromo charakteryzuje się żyzną glebą i pierdzącymi motorkami zajeżdżanymi przez lokalnych piratów drogowych.

Haluś
Haluś - 2010-11-02 15:13
Tym razem krajobraz iście księżycowy i... wygląda na to, że Łukasz jeszcze urósł.
Tylko mi tam nie ryzykować! Powodzenia!

justyna
justyna - 2010-11-02 22:43
Nic dodać nic ująć piękne widoki.

michal
michal - 2010-11-16 00:30
.skoro..ksieżycowe to kawał z fejsbuka. czy masz gacie w księżyce? bo dupę to masz nie z tej ziemi. to tyle o zdjeciach

Zasoby: 185 wpisów185 321 komentarzy321 3055 zdjęć3055 64 pliki multimedialne64