Geoblog.pl    trampy    Podróże    Azja i tam gdzie nas trampy poniosą    Hey Joe

Hey Joe

Filipiny
Filipiny, Zamboanga City

Do Zamboanga city przybyliśmy o 1 w nocy.Miasto wyglądało jak opuszczone,wszystko pozamykane,rolety opuszczone,jedyni żywi w mieście to bezdomni porozrzucani po kątach i hotelowi strażnicy z dużymi gnatami.Później dowiedzieliśmy się że zawitaliśmy do jednego z niebezpieczniejszych miast na Filipinach.W ciągu dnia było to bardzo widoczne.Przy każdym większym sklepie,aptece,Mcdonaldzie itp.stoi uzbrojony ochroniarz.Przed wejściem do sklepu rutynowo obszukują wszystkie torby.Niektórzy sugerowali nam nawet żebyśmy wzięli sobie ochronę podczas wędrówek po mieście.
Zamboanga spore miasto,przeludnione(700tyś.)głośne.Po drogach jeżdżą głównie riksze i oryginalnie jeepy z lat 50 przerobione na busy.Niektóre odpicowane,że mucha nie siada inne ledwo zipiące.Smog nad miastem przeobrzydliwy,aż ciężko oddychać.Dużo bezdomnych,żebrających dzieci.Wokoło rozbrzmiewają kolędy amerykańskie.
Wszyscy gadają po angielsku,co niektórzy nawet miedzy sobą.Jak do tej pory jedyna rzecz,której nie polubiliśmy w Filipinach to wysokie ceny noclegów.Znalezienie pokoju poniżej 40zł jest prawie niemożliwe.Ale za to San Miguel ratuje sytuacje i poprawia nam humor 330mil - tzw.granaty 14 peso/1zł , 1L -55 peso-4zl.

Hey Joe jest to niezłośliwe zawołanie na białego turyste przez niektórych Filipińczyków.

Zasoby: 185 wpisów185 321 komentarzy321 3055 zdjęć3055 64 pliki multimedialne64